Pozwalają na tworzenie prostych, szybkich i niezwykle solidnych układów konstrukcyjnych. Profile zimnogięte, bo o nich mowa, stanowią element budowlany wykorzystywany w obudowach ścian, dachów, belek stropowych i konstrukcjach hal.

Zastosowanie

Profile zimnogięte zdobywają coraz większą popularność i sławę materiałów nowoczesnych i ekonomicznych. Zawdzięczają to swojej lekkości i jednocześnie imponującej wytrzymałości, płynącej z zastosowania przy ich produkcji ocynkowanej stali. Cechuje je również duża sztywność oraz zróżnicowane możliwości kształtów. Wykorzystywane są przede wszystkim w konstrukcjach ścian osłonowych, działowych, belek stropowych i okapowych oraz płatwi dachowych.

Rodzaje

Wyróżniamy cztery główne rodzaje profili zimnogiętych. Są to tzw. kształtowniki Z, C, S i H. Oznaczenia te, odzwierciedlają ich kształty, wzorowane na odpowiednich literach alfabetu. Profil Z montuje się do dachów górną półką w kierunku kalenicy lub do ściany zewnętrzna półką odwróconą do dołu. Profil C - przy dachach należy montować górną półką w kierunku kalenicy. Wykorzystywany jako profil ścienny, powinien być montowany półką do góry, tak, by siła wiatru działała jako reakcja na ciężar własny konstrukcji. S - cechuje dobra nośność dzięki wykorzystaniu mniejszych płaszczyzn, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane przy większych rozpiętościach. Profil H cechuje znacznie większa sztywność boczna, dzięki temu mogą być wykorzystywany przy przenoszeniu obciążeń pionowych.

 

Konstrukcja z wykorzystaniem profili zimnogiętych

O nas

logo bottom benders

Firma BENDERS Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie jako zakład produkcyjny zajmuje się plastyczną obróbką blach. Zakład powstał w 2005r. bazując na wieloletnich doświadczeniach zdobytych w produkcji podobnego asortymentu oraz montażach konstrukcji i obudów hal.

czytaj dalej...

Dane kontaktowe

ul. Usługowa 17
64-100 Leszno

NIP: 697-214-68-81
REGON: 411568544

tel. kom.: 504 212 960
e-mail: biuro@benders.pl

 

Lokalizacja

Top