Czy profile zimnogięte wpływają na bezpieczeństwo w branży budowlanej?

Konstrukcje budowlane wymagają od inżynierów stosowania różnorodnych materiałów, cechujących się jakością, wytrzymałością i bezpieczeństwem. Ma to zapewnić wieloletni okres użytkowania bez konieczności napraw. Aby zapewnić sobie wysoką jakość, należy podczas wyboru kierować się profilami zimnogiętymi.

Jest to opcja nie tylko najbardziej korzystna cenowo, ale także nie pochłaniająca dużej ilości czasu.

Co cechuje profile zimnogięte?
Przed używaniem materiałów o profilu zimnogiętym należy zapoznać się z ich zaletami. Są to tworzywa, które wyróżniają się na rynku budowlanym przede wszystkim wytrzymałością, niską ceną, wszechstronnością zastosowań, niskim ciężarem własnym oraz sztywnością.

Cechy te sprawiają, że profile cieszą się sporą popularnością. Ponadto ich dostępność na rynku w różnych kształtach sprawia, że znajdują zastosowania w wielu branżach, w różnego rodzaju konstrukcjach. W sprzedaży spotkać można np. profile zimnogiete o kształcie kwadratowym lub prostokątnym. Na indywidualne zamówienie można dostać także w dowolnym kształcie.

Tego typy profile znajdują swoje zastosowanie w procesach:

  • formowania ścian działowych;
  • przygotowania rygli ściennych;
  • preparacji elementów dachu;

 

Dzięki licznym zaletom i szerokim zastosowaniom profile wykorzystuje się też podczas stawiania nowych obiektów, jak chociażby hal sportowych, produkcyjnych, handlowych i magazynowych.

Na koniec warto wspomnieć o cenie tego typu konstrukcji. Niski koszt produkcji i niewielka cena rynkowa zwiększają popyt na tego rodzaju towary. W okresie boomu budowlanego to jest bardzo korzystna cecha.

O nas

logo bottom benders

Firma BENDERS Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie jako zakład produkcyjny zajmuje się plastyczną obróbką blach. Zakład powstał w 2005r. bazując na wieloletnich doświadczeniach zdobytych w produkcji podobnego asortymentu oraz montażach konstrukcji i obudów hal.

czytaj dalej...

Dane kontaktowe

ul. Usługowa 17
64-100 Leszno

NIP: 697-214-68-81
REGON: 411568544

tel. kom.: 504 212 960
e-mail: biuro@benders.pl

 

Lokalizacja

Top