Jak dobierać rynny do okapów dachowych?

Przyglądając się domom w naszej okolicy na pewno zauważyliśmy jedną ich wspólną cechę – wystającą dolną część linii dachowej poza obrys domu. Jest to tak zwany okap. Prócz walorów estetycznych pełni on bardzo ważną rolę ochronną – osłaniając ścianę przed wodą opadową, dzięki czemu ściany wchłaniają o wiele mniej wilgoci. Z reguły okapy wystają od sześćdziesięciu do stu centymetrów.

Drugą cechą każdego domu są rynny – nieraz dobrane niezbyt mądrze, psujące cały wygląd zabudowania.

Jak dobierać rynny?

Ze względu na obszerną ofertę rynkową naprawdę ciężko się zdecydować. Pamiętajmy jednak, że rynny powinniśmy dobierać przede wszystkim w kryteriach wyglądu i kształtu (ponieważ każda i tak spełni swoje zadanie idealnie).

Na ten moment na rynku wykończeniowym królują rynny kwadratowe. Wyróżniają się świetnym wyglądem oraz funkcjonalnością.

Rynny kwadratowe i ich zalety

Rynny kwadratowe istnieją na rynku już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz stały się popularne. W kręgach architektów powstają odważniejsze i ładniejsze projekty, a w branży budowlanej wykonawcy często się decydują na rynny plastikowe ze względu na ogromną łatwość montażu i kompletne systemy rynnowe. Oprócz nich dostaniemy bowiem także rury odpływowe w kształcie kwadratu, a także narożniki oraz łączniki.

Co ciekawe i ważne rynny kwadratowe pozwalają na odprowadzenie większej ilości wody z dachu niż tradycyjne – półokrągłe.

Rynny kwadratowe a ich zastosowanie

Kwadratowe instalacje rynnowe możemy montować na każdej nieruchomości. Bez różnicy czy jest to kamienica, hala produkcyjna czy dom jednorodzinny. Nie ma też znaczenie, czy dom wyposażony jest w okap, czy nie. Rynny kwadratowe pozwalają na ogromną możliwość adaptacji.

Wygląd okapu z rynną XXI wieku

Niewątpliwie jest to produkt naszego wieku, który pozwala rozwinąć wizje architektów i poprawia wygląd naszego domu. Cała linia zabudowy nabiera nowego wyglądu, rynny nie burzą już linii dachowej, a pozwalają na płynne przejście od dachu do ściany w przypadku domów bez okapu.

O nas

logo bottom benders

Firma BENDERS Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie jako zakład produkcyjny zajmuje się plastyczną obróbką blach. Zakład powstał w 2005r. bazując na wieloletnich doświadczeniach zdobytych w produkcji podobnego asortymentu oraz montażach konstrukcji i obudów hal.

czytaj dalej...

Dane kontaktowe

ul. Usługowa 17
64-100 Leszno

NIP: 697-214-68-81
REGON: 411568544

tel. kom.: 504 212 960
e-mail: biuro@benders.pl

 

Lokalizacja

Top