Parapety stalowe i aluminiowe

Parapety zewnętrzne pełnią dwie podstawowe funkcje:
- chronią elewację przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – wiatrem, deszczem czy gradem
- stanowią element dekoracyjny budynku.

Estetyczny wygląd jest pożądany szczególnie w nowoczesnych domach jednorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej – choć każdy inny budynek zasługuje na to, by dobrze się prezentować. Ładne parapety to prosty sposób na to, by budynek wyglądał atrakcyjnie z zewnątrz.
Metalowe parapety dzielą się na stalowe i aluminiowe. Jakie są cechy parapetów wykonanych z tych materiałów?
- parapety stalowe – ich główną zaletą jest niska cena (są dwa razy tańsze niż parapety z aliminium).
- parapety aluminiowe – są nawet trzy razy grubsze, a dzięki temu bardziej odporne na uszkodzenia, niż parapety ze stali. Choć odporna na wilgoć jest zarówno stal, jak i aliminium, ten drugi materiał jest mniej podatny na korozję. Oprócz tego parapety aluminiowe dostępne są w szerszej gamie kolorystycznej: podczas gdy parapety stalowe dostępne są najczęściej w kilku kolorach, te z aluminium można polakierować na dowolny kolor z palety RAL.

Zatem jaki parapet wybrać – stalowy czy aluminiowy? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, biorąc pod uwagę swój budżet i oczekiwania. Skontaktuj się z nami, jeśli masz wątpliwości – pomożemy Ci je rozwiać.

parapety

Zastosowanie parapetów
Głównym zastosowaniem tego rodzaju produktów jest ochrona przed wodą stref podokiennych. Ze względu na różnorodność budynków parapety są wykonywane na indywidualne zamówienie. Benders oferuje bardzo szerokie możliwości wykonania różnego rodzaju parapetów wraz z możliwością doboru kolorów według palety RAL.

Do jakich ścian można stosować nasze parapety?
Żadne ograniczenia tak naprawdę nie istnieją. Montujemy odpowiednie produkty na ścianach jedno-, dwu- i trójwarstwowych. Ważne, by spadek ułożenia parapetu wynosił do ok. 10%, a wysunięcie poza ścianę – jak minimum 5%. Zapewni to najlepszy spływ wody opadowej i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Parapety stalowe
Parapety stalowe to najtańsze rozwiązanie na rynku. Oferujemy produkty nie tylko odpowiednie cenowo, ale również niezwykle wytrzymałe i praktyczne. Parapety stalowe ą w stanie posłużyć nawet kilkadziesiąt lat! Pomimo uleganiu korozji odpowiednia konserwacja może zapewnić tego rodzaju rozwiązaniom bardzo długi czas użytkowania, ponieważ są odporne na niektóre warunki atmosferyczne, chemikalia, wilgoć i zabrudzenia.

Parapety stalowe można montować wraz z oknami PCV, aluminium i drewnem.

Parapety aluminiowe
Parapety z blachy aluminiowej są również – obok tych z blachy stalowej – bardzo popularne na rynku. W naszej ofercie są co prawda nieco droższe, ale wyróżniają się większą odpornością na uszkodzenia i korozję, są nieco trwalsze i bardziej sztywne, choć równie łatwo można je utrzymać w czystości.

Parapety aluminiowe są pokrywane poliestrem lub akrylowym lakierem proszkowanym. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom i odbiorcom dłuższą żywotność zakupionym przez nich produktom – ich powłoka jest bardziej wytrzymała i nie wymaga konserwacji.

Parapety aluminiowe i stalowe to rozwiązania najbardziej popularne i dostępne na rynku. Produkty tego rodzaju to dobry wybór na długie dekady.

Parapety stalowe i aluminiowe – cennik
Nasza firma oferuje parapety o różnej szerokości i zróżnicowanych kolorach. Jesteśmy w stanie pomóc z wyborem już w czasie pierwszego kontaktu, dlatego stosujemy się do potrzeb i możliwości naszych klientów i ustalamy ceny indywidualnie.

O nas

logo bottom benders

Firma BENDERS Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie jako zakład produkcyjny zajmuje się plastyczną obróbką blach. Zakład powstał w 2005r. bazując na wieloletnich doświadczeniach zdobytych w produkcji podobnego asortymentu oraz montażach konstrukcji i obudów hal.

czytaj dalej...

Dane kontaktowe

ul. Usługowa 17
64-100 Leszno

NIP: 697-214-68-81
REGON: 411568544

tel. kom.: 504 212 960
e-mail: biuro@benders.pl

 

Lokalizacja

Top