Profile zimnogięte – typowe wykorzystanie

W przemyśle budowlanym ceni się lekkie konstrukcje, które mają szerokie zastosowania. Jednym z najnowocześniejszych tworzyw, stosowanych w budownictwie, są profile zimnogięte.

Gdzie wykorzystuje się profile zimnogięte?

Docenianą na całym świecie zaletą lekkich konstrukcji stalowych jest ich niski koszt pozyskania. Producenci niskim kosztem i bardzo sprawnie są w stanie pozyskać dużą liczbę elementów, z których składana jest całość. Do czego służą profile zimnogięte i gdzie mają swoje zastosowanie? Zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się je przy obudowie dachu i ścian, przy zabezpieczaniu belek stropowych oraz usztywnianiu elementów nośnych.

Trwałość i gwarancja jakości

Poza lekkością i szerokim wachlarzem zastosowań, profile zimnogięte charakteryzują się także innymi zaletami.

Po pierwsze, tworzywa te cieszą się dużą wytrzymałością. Jest to ważne nie tylko w przypadku zmieniających się warunków atmosferycznych, ale i ciężaru towarów, które mogą udźwignąć.

Po drugie, profile zimnogięte są bardzo elastyczne, co ułatwia budowę i dostosowanie tych produktów do indywidualnych potrzeb.

Nawet bardzo skomplikowane projekty budowlane mogą opierać się na tych profilach. Można bowiem przygotowywać je indywidualnie na zamówienie klienta i tym samym dopasować wszystkie materiały i elementy pod konkretny obiekt. Zalety te sprawiają, że profile zimnogięte spotyka się coraz częściej w nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się branżach.

O nas

logo bottom benders

Firma BENDERS Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie jako zakład produkcyjny zajmuje się plastyczną obróbką blach. Zakład powstał w 2005r. bazując na wieloletnich doświadczeniach zdobytych w produkcji podobnego asortymentu oraz montażach konstrukcji i obudów hal.

czytaj dalej...

Dane kontaktowe

ul. Usługowa 17
64-100 Leszno

NIP: 697-214-68-81
REGON: 411568544

tel. kom.: 504 212 960
e-mail: biuro@benders.pl

 

Lokalizacja

Top